"Tesla als autoproducent, dat is 'm niet", stelt Han Dieperink van Aureus Vermogensbeheer. "Tesla is vele malen duurder dan andere autofabrikanten en ze zijn niet meer alleen. Je komt om in het aanbod van elektrische auto's." De koers is inmiddels al flink gedaald, de winst is ingestort en de reputatie van Elon Musk doet het merk ook geen goed. Wim Zwanenburg van Stroeve Lemberger sluit zich daarbij aan. Hij ziet wel één lichtpuntje: Musk zet zich af tegen de importheffingen die Trump invoert. Daar heeft Tesla natuurlijk ook veel last van. "Hij was een pionier, maar hij is inmiddels wel ingehaald door andere autofabrikanten", aldus Wim. Het meest sprekende voorbeeld daarvan is de Chinese concurrent BYD.
Over het sentiment laten de experts zich voorzichtig uit. "Dit is zo ongeveer de slechtste aprilmaand sinds mensenheugenis", merkt Wim op. Dat betekent wel dat er ook kans is op een rebound. Han tekent daar wel bij aan dat de euro de laatste tijd sterker is geworden ten opzichte van de dollar, en dat is natuurlijk slecht voor de concurrentiepositie.
Verder in de podcast veel aandacht voor de cijfers, onder andere die van Besi, RELX, Unilever en SAP. Uiteraard komen de luisteraarsvragen aan bod en geven de experts hun tips. Voor Wim is dat deze keer een tip van algemene aard, toegespitst op het huidige beursklimaat. Han tipt een groot Europees industrieel concern. Geniet van de podcast!
Let op: alleen het eerste deel is vrij te beluisteren. Wil je de hele podcast (luisteraarsvragen en tips) horen, wordt dan Premium lid van BeursTalk. Dat kost slechts 9,95 per maand, 99 euro voor een heel jaar. Abonneren kan hier!
Deze week is ook weer het tweewekelijks gesprek te beluisteren met Martijn Rozemuller, ceo van VanEckETF’s, de partner van BeursTalk. Met Martijn bespreek ik de opkomst van exotische ETF's, met bijvoorbeeld het ticker symbool UFO.
Dergelijke ETF's worden vaak gelanceerd door partijen die willen meeliften op de populariteit van ETF's, legt Martijn uit. Je kunt je afvragen of het daarmee wel goede beleggingen zijn voor de particuliere belegger.
Daarnaast zijn er tegenwoordig ook hefboom-ETF's op de markt. "Een hefboom wil niet anders zeggen dan dat je met geleend geld belegt", vertelt Martijn. Dat betekent dat je meer risico op je neemt, terwijl verstandige ETF-beleggers doorgaans juist op zoek zijn naar veiligheid, hun risico spreiden. Dan is het niet verstandig om in een hefboomproduct te beleggen
Bovendien zijn ETF's die bijvoorbeeld door influencers op de markt worden gebracht vaak duurder dan de gangbare ETF's en zijn de uitgevende partijen niet altijd ervaren in het in de markt plaatsen van ETF's. Martijn vertelt je er alles over, blijf dus luisteren tot na de disclaimer. Geniet van de podcast!
De gepresenteerde informatie door VanEck Asset Management B.V. en de aan haar verbonden en gelieerde bedrijven (samen "VanEck") is enkel bedoeld voor informatie en advertentie doeleinden aan Nederlandse beleggers die Nederlands belastingplichtig zijn en vormt geen juridisch, fiscaal of beleggingsadvies. VanEck Asset Management B.V. is een UCITS-beheerder. Loop geen onnodig risico. Lees de Essentiële Beleggersinformatie of het Essentiële-informatiedocument. Meer informatie? https://www.vaneck.com/nl/nl/
Neem een abonnement op BeursTalk Premium