Heineken heeft een volumeprobleem

Deel deze podcast

Erger dan bij de concurrentie

"Deze reorganisatie is vooral watertrappelen, de winst op peil proberen te houden in een markt die voor hen gewoon moeilijk is", zegt Robbert Manders van het Antaurus Europe Fund. Die reorganisatie werd tegelijk met de jaarcijfers aangekondigd. "In veel markten heeft Heineken een nummer 2 of 3 positie. Ze hebben best veel brouwerijen." AB-Inbev, de grote concurrent brouwt efficiënter in minder, maar grotere brouwerijen. Wim Zwanenburg van Stroeve Lemberger constateert ook: "Het dalende biervolume, dat is het grote probleem, de productiviteit moet worden opgekrikt." Dat dalende biervolume raakt natuurlijk ook AB-Inbev, maar Heineken heeft er meer last van. AB-Inbev profiteert van grotere schaalvoordelen.

 

Unilever

Bij Unilever gaat het een stuk beter dan bij Heineken. Het bedrijf zag op een aantal fronten de volumes toenemen en het aandeel doet het goed, dit jaar al 12 procent in de plus. Wim Zwanenburg, die in het verleden kritisch was over Unilever, krijgt nu meer waardering voor het bedrijf. Concurrent Nestlé zit in een moeilijke fase, wellicht is dit het Unilevermoment.

 

Cijfers - Vragen - Tips

Verder in de podcast aandacht voor (on)houdbare staatsschuld van Frankrijk, de problemen in de softwaresector en veel cijfers. Zo bespreken we onder anderen Philips en Adyen. Ook de luisteraarsvragen komen aan bod en de experts geven hun tips. Wim geeft een algemene tip, Robbert tipt een Nederlandse financiële instelling en geeft daar een zeer uitgebreide analyse bij. Geniet van de podcast!

Beluister de podcast hier

De volledige podcast beluisteren?

Neem een abonnement op BeursTalk Premium

  • Altijd en overal toegang tot extra, verdiepende podcasts
  • Wekelijkse columns van gerenommeerde experts
  • Toegang tot de Tips Tracker (performance van de tips van de BeursTalk Experts)

Word abonnee

Beurstalk


Ook op de hoogte blijven van het laatste nieuws van BeursTalk?
Voer dan hieronder je e-mail adres in.

Andere podcasts

Bizar goede cijfers van Micron Technology
Bizar goede cijfers van Micron Technology
De vraag naar chips groeit harder dan Micron aankan
26-06-2026
Wordt fotonica de nieuwe goudmijn voor Besi?
Wordt fotonica de nieuwe goudmijn voor Besi?
Het bedrijf zegt er klaar voor te zijn
19-06-2026
Een historische dag voor SpaceX én beleggers
Een historische dag voor SpaceX én beleggers
Een van de mooiste dagen voor gepassioneerde beleggers
12-06-2026
Waarom daalt Broadcom op goede cijfers?
Waarom daalt Broadcom op goede cijfers?
Beleggers eisen steeds meer
05-06-2026