Het feit dat Trump zich van zijn vrienden (de EU, Canada en Mexico) verwijdert, heeft tot een schokgolf geleid, in ieder geval in Europa. Als reactie daarop kondigde de EU een steunpakket aan van 800 miljard euro, Duitsland steekt ook nog eens 400 miljard in zijn infrastructuur en defensie. Zowel Stan Westerterp (Bond Capital Partners) als Reinder Wietsma (IBS Capital Allies) zien daar kansen voor Europa. "Die miljarden, uitgegeven door de overheid, vloeien terug in de economie", stelt Reinder. "Voorwaarde is dan natuurlijk wel dat we er geen Amerikaanse wapens van kopen maar Europese." Stan is er ookvpositief over ('never waste a good crisis'), maar ziet ook wel een risico, "De begrotingsdiscipline, voor zover die er is, wordt verder versoepeld. Daar zit wel een risico aan".
Over Air France-KLM is Stan tevreden, de gepubliceerde cijfers waren boven verwachting. "Die cijfers waren geweldig", al tekent hij erbij aan dat het bedrijf uit het dal klimt dus dan ziet het er al snel goed uit. Of zoals Reinder het verwoordt: the key to success is low expectations.
Verder in de podcast onder andere aandacht voor de cijfers van Bayer, Zalando, TKH, Lufthansa en Adidas. Uiteraard bespreken we de luisteraarsvragen en geven de experts hun tips. Stan gaat voor een Nederlands bedrijf in de midkap, Reinder tipt een groot Frans industrieel bedrijf. Geniet van de podcast!
Let op: alleen het eerste deel is vrij te beluisteren. Wil je de hele podcast (luisteraarsvragen en tips) horen, wordt dan Premium lid van BeursTalk. Dat kost slechts 9,95 per maand, 99 euro voor een heel jaar. Abonneren kan hier!
Neem een abonnement op BeursTalk Premium