De duur van de aandelenrally wordt bepaald door centrale banken

Deel deze podcast

Maar het is een ingewikkelde balanceeract

De duur van de aandelenrally wordt bepaald door centrale banken

De aandelenmarkt is een paradox. Bedrijven sorteren voor op ontslagen, vooruitlopend op de recessie. "Eigenlijk is dat goed nieuws voor de beurzen, want die ontslagen betekenen dat de economie afremt. De centrale banken hoeven de rente dan minder hard te verhogen", luidt de conclusie van Koen Bender van Mercurius Vermogensbeheer. Hij gaat uit van een milde recessie en is positief over het beursklimaat. Joost van Leenders van Van Lanschot Kempen is voorzichtiger over de beurzen. "Eerst werd een renteverlaging een keerpunt genoemd door beleggers, toen werd het een pauze en nu is 'minder hard op de rem trappen' al een keerpunt. Dat vind ik prematuur".

 

Philips

Het nieuws waar Philips de kranten mee haalde deze week was niet bepaald om over naar huis te schrijven. "Het lijkt alleen maar erger te worden", constateert Koen over het nieuws dat er 21-duizend klachten bij zijn gekomen over Philips' beademingsapparatuur. De kans dat er gigantische claims tegen het bedrijf worden ingediend, neemt alleen maar toe. "Maar daar staat tegenover dat het aandeel inmiddels ook heel hard is afgestraft", zegt Joost.

 

Vragen & Tips

Uiteraard bespreken we het staartje van het cijferseizoen, zoals de resultaten van Prosus en HAL Holding, en komen de luisteraarsvragen aan bod. Voor de tips heeft Joost een algemeen advies, Koen tipt een Scandinavisch aandeel. Geniet van de podcast!

 

Meld je hieronder aan voor de nieuwsbrief!

Beluister de podcast hier

Beurstalk


Ook op de hoogte blijven van het laatste nieuws van BeursTalk?
Voer dan hieronder je e-mail adres in.

Andere podcasts

Oracle verovert de harten van beleggers
Oracle verovert de harten van beleggers
Niet met de cijfers, maar met het orderboek
11-09-2025
Emerging Markets maken een inhaalslag
Emerging Markets maken een inhaalslag
Mede gedreven door de zwakke dollar
04-09-2025
AI: belofte of bubbel?
AI: belofte of bubbel?
De twijfel lijkt toe te nemen
28-08-2025
Goede vooruitzichten voor de beurzen
Goede vooruitzichten voor de beurzen
Er is veel geld in de markt beschikbaar
21-08-2025