De beurzen zitten weer in rustiger vaarwater

Deel deze podcast

Het slechte nieuws lijkt al ingeprijsd

Wie durft er nog vooruit te kijken in deze tijden van volatiliteit? De experts in BeursTalk doen een poging en komen, wellicht verrassend, tot een geruststellende conclusie. "Begin april, na 'Liberation Day', had ik niet durven voorspellen dat de Nasdaq april positief zou afsluiten", zegt Reinder Wietsma, portfolio manager bij het Centive Global Equity Fund. Hij ziet natuurlijk ook dat april een bizarre beursmaand was. Maar het sentiment is per saldo, zeker op deelsectoren, sterk. Ook Richard de Jong ziet dat het sentiment rustiger is geworden. "De VIX, die de volatiliteit weergeeft, is weer gehalveerd en ook op de obligatiemarkt lijkt de rust weergekeerd. Wat me vooral opvalt is dat slechte cijfers van sommige bedrijven, zoals Caterpillar, niet meer leiden tot een koersdaling." Voor Richard is dat een signaal dat slecht nieuws door de markt inmiddels wel is ingeprijsd.

 

Meta - Microsoft - Adyen

Als we het hebben over deelsectoren die sterk blijven presteren, dan geldt dat met name voor de techbedrijven zoals Meta, Microsoft en, in eigen land, ASM en Adyen. Allen bleken geen last te hebben van tumult of handelsoorlogen. Later deze week zullen we zien of andere techreuzen dezelfde veerkracht laten zien.

 

Cijfers - Vragen - Tips

Verder in de podcast aandacht voor Akzo Nobel, dat mogelijk de verf-divisie van BASF overneemt en we bespreken wat de gevolgen zijn als DoorDash Deliveroo weet in te lijven. Uiteraard bespreken we de luisteraarsvragen en geven de experts hun tips. Reinder kiest een Amerikaans elektrotechnisch concern, Richard tipt een ETF met de ISIN-code IE00BF16M727. Geniet van de podcast!

Beluister de podcast hier

De volledige podcast beluisteren?

Neem een abonnement op BeursTalk Premium

  • Altijd en overal toegang tot extra, verdiepende podcasts
  • Wekelijkse columns van gerenommeerde experts
  • Toegang tot de Tips Tracker (performance van de tips van de BeursTalk Experts)

Word abonnee

Beurstalk


Ook op de hoogte blijven van het laatste nieuws van BeursTalk?
Voer dan hieronder je e-mail adres in.

Andere podcasts

LVMH heeft het lek boven
LVMH heeft het lek boven
Ook andere luxemerken profiteren van koersstijging LVMH
17-10-2025
Moet je als belegger een deel in goud investeren?
Moet je als belegger een deel in goud investeren?
De vooruitzichten voor edelmetalen zien er goed uit!
09-10-2025
Krijgt DSM-Firmenich 3 miljard voor diervoeders?
Krijgt DSM-Firmenich 3 miljard voor diervoeders?
De kans daarop lijkt af te nemen!
02-10-2025
Heineken verstevigt positie in Latijns-Amerika
Heineken verstevigt positie in Latijns-Amerika
Op sommige markten wordt Heineken nu marktleider
25-09-2025