Aandeel Shell doet het goed op sterke cijfers

Deel deze podcast

Olieaandelen horen nog steeds in de portefeuille

Aandeel Shell doet het goed op sterke cijfers

Shell presteerde boven verwachting, met een verdubbeling van de winst het afgelopen kwartaal. "Eindelijk weer een nieuw aandeleninkoopprogramma en het dividend gaat omhoog", constateert Ralph Wessels (ABN Amro) enthousiast. De bijdrage aan de transitie naar duurzame energie gaat echter niet van een leien dakje, zegt Jaap Koelewijn (Financieel Denkwerk), maar legt de schuld niet bij Shell. "De overheid voert geen consisent beleid, en treuzelt met het invoeren van een CO2-belasting."

 

Aegon

Dat de Nederlandse activiteiten van Aegon voor 4,9 miljard euro naar ASR gaan, valt  bij beide experts ook in goede aarde. "Voor Aegon is het goed, voor ASR is het goed, maar voor de vakbonden is het een beroerde deal", zegt Jaap. Ralph ziet de voordelen van verkoop: "ASR is goed in het realiseren van synergieën uit overnames, en Aegon keert 1,5 miljard uit aan de aandeelhouders".  Aegon was deze week de grootste stijger met een plus van 11,5 procent, ASR won 6 procent.

 

Cijfers & Tips

Bij de bespreking van de cijfers stond uiteraard de Amerikaanse tech-sector centraal, die deze week harde klappen kreeg op Wall Street. Bij de luisteraarsvragen komen onder anderen obligaties, creditcardmaatschappijen en de telecomsector aan bod. Jaap heeft een algemeen advies voor beleggers, Ralph een concrete tip: een ETF met de ISIN-code LU0690964092. Geniet van de podcast!

Beluister de podcast hier

Beurstalk


Ook op de hoogte blijven van het laatste nieuws van BeursTalk?
Voer dan hieronder je e-mail adres in.

Andere podcasts

ABN Amro 'aantrekkelijk als je op value focust'
ABN Amro 'aantrekkelijk als je op value focust'
Hogere rentes en er hoeft minder in de stroppenpot
15-05-2025
Aftreden van Buffett geen probleem voor Berkshire Hathaway
Aftreden van Buffett geen probleem voor Berkshire Hathaway
Greg Abel zal de tanker op koers houden
08-05-2025
De beurzen zitten weer in rustiger vaarwater
De beurzen zitten weer in rustiger vaarwater
Het slechte nieuws lijkt al ingeprijsd
01-05-2025
Tesla verliest op drie terreinen
Tesla verliest op drie terreinen
De koers, de winst en de reputatie
24-04-2025